Пазли та їх користь для розвитку дитини
Знайома проблема, коли ваша дитина не може сконцентруватися, ну максимум, одну хвилину? Це абсолютно нормально, ба більше, це притаманно багатьом маленьким дітям. Трирічна дитина може зосередитися на завданні від 6 до 15 хвилин, а чотирирічна - від 8 до 20 хвилин. Пазли - ідеальний інструмент для розвитку у дітей м'язів концентрації. Збирання пазлу дає дитині можливість зосередитись над одниму завданням без перерв. Пазли - фантастичний інструмент, що вчить дітей багатьом важливим навичкам.
1.Концентрація
Збирання пазлу дає дитині можливість зосередитись над одним завданням без перерв.
Аби ваш малюк отримував від пазлів не тільки користь, але й задоволення, потрібно обрати такий пазл, що відповідає вікові дитини. Якщо пазл заскладний, дитина швидко втратить інтерес та терпіння. Але і занадто прості пазли не викличуть необхідних емоцій та не розвиватимуть пильність і терпіння вашої дитини. Зазвичай дітям потрібна підтримка, щоб зібрати перші пазли. Спершу зберіть разом, а далі словесно керуйте процесом. Але постарайтеся поступово менше втручатися. І не зчуєтеся, що зовсім скоро ви просто сидітимете поруч і спостерігатимете, як малюк справляється без вашої допомоги.
2.Розпізнавання фігур
Пазли навчають малюків розпізнавати основні геометричні фігури – куля, квадрат, прямокутник, піраміда і куб, властивості цих фігур, їхнє розміщення в просторі. А також симетрію та трансформацію форм, їхні кольори. Пазли можуть допомогти дітям ознайомитися практично з усім, починаючи від географії, закінчуючи частинами тіла.
Цікаво: Програма Монтессорі побудована на тому, що використовує пазли для навчання дітей у ботаніці та зоології і в багатьох інших предметах. Дитина може відокремити частини квітки, дерева, риби і детальніше зрозуміти, як побудована та чи інша істота. Пазл - ідеальний інструмент для навчання.
3. Дрібна моторика рук та пальців
Складання пазлів позитивно впливає на розвиток дрібної моторики рук та кистей, особливо у дошкільному віці. Збираючи пазл малюкові потрібно робити досить точні рухи, щоб з’єднати шматочки. А це своєю чергою сприяє розвитку мовлення й інтелектуального розвитку дитини. Щоденна гра у пазли поліпшує пам’ять та розумові здібності дитини.
4. Стратегічне мислення
Всі шматки змішані, і їх слід організувати та зібрати. Це шанс засвоїти навички вирішення проблем!!!
Батьки можуть допомогти дітям складати пазли, навчаючи їх стратегічному мисленню.
Ось кілька простих порад, які ви можете спробувати:
- Розсипте пазли та попросіть малечу перевернути всі частини так, щоб сторона зображення була звернена вгору.
- Показажіть дитині, як розпізнати край пазлу.
- Складіть спочатку контур пазлу, і рухайтесь до центру.
- Навчіть малюка сортувати шматки за кольором або формою.
Наприклад, якщо в головоломці є червона квітка, шукайте червоні шматочки та складайте їх у купу.
Поступово збільшуйте складність пазлів чи головоломок, котрі купуєте. І ваш малюк у майбутньому буде готовий стати розумним дорослим.